Biyografi

Biyografi

Suat Aydoğan (d. 3 Nisan 1976, İstanbul), Müzik yönetmeni ve besteci. Aydoğan, birçok albümün müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü üstlenmiştir. Çalıştığı çoğu şarkıcının çıkış yapmasını sağlamıştır. Bir dönem Şahin Özer ve Erol Köse etiketiyle çıkan albümlerin çoğunun aranjörlüğünü yapmıştır. Suat Aydoğan, adını dinleyicilere öncelikle Serdar Ortaç'ın 2008 tarihli "Sana Değmez" parçasının sonunda düet yapması ile duyurmuştur, ardından 2010 yılında Seyhan Müzik etiketiyle "Ben Senin İçin Varım/Müziktir Her Şeyi Anlatan" albümünü çıkarıp geniş kitlelere yayılmıştır. Albümdeki Bebeğim, Sana Kıyamam ve Silerim Yeryüzünden parçalarına kliplerini kendisi çekmiştir.

Suat Aydoğan, Gökhan Özen'in Benden Sorulur şarkısına yaptığı aranjeyle 2013 yılının En İyi Aranjörü seçilmiştir.

Serdar Ortaç 'ın 2014 Mayıs'ında çıkardığı Bana Göre Aşk albümünde Bilmediğim Yerlerdesin şarkısının bestesini ve düzenlemesini yapmıştır. 

Türkiye'nin tek karnavalı[1] olan Portakal Çiçeği Karnavalı için Ezgi Özbay tarafından yazılıp bestelenmiş "Nisanda Adana'da" isimli şarkının düzenlemesini yapmıştır. Şarkı, 2014 yılından beri karnavalın resmi şarkısı olarak kullanılmaktadır.

2017 yılında Murat Kurşun ile Öyle Bir Dünya Yok şarkısının düetini yaptı.